KAYSERİ TALAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa GÜRBÜZ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Bugün, 29 Ekim Cumhuriyet´in kuruluşunun 94. yılını kutluyoruz.

‘Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözüyle hareket eden, Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde yürütülen istiklal mücadelemiz, vatanımızın işgallerden kurtarılması ve Cumhuriyetimizin ilanıyla hedefine ulaşmıştır. Kurtuluş Savaşı’nda vatanını işgal etmek isteyen güçlere karşı var oluş mücadelesi veren milletimiz, dünyanın dengelerini değiştirerek tarih yazmıştır.

Türk Milleti, her zaman olduğu gibi bugün de bir çok tehlikelerle karşı karşıyadır. 15 Temmuz 2016 gecesi "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." sözü bir kez daha yaşanmıştır. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden darbe girişimi Türkiye Cumhuriyeti’nin istikrarına, güçlenen demokrasisine yapılmıştır. 

Milli Eğitim camiası olarak, ecdadımızdan aldığımız emanetin farkındayız. Milli ve manevi değerlerini şahsi emellerinin üstünde tutan, kararlarını sorumluluk bilinciyle verebilen yetkin bireyler olarak yetiştirmek ve vatanına bağlı,  aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, bilimin, sanatın, sporun her alanında gecesini gündüzüne katarak azimle çalışan, hoşgörü ve kardeşliğin ışığında özgür düşünebilen nesiller yetiştirmek asli görevimizdir. 

Bu düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını hiçe saymış şehitlerimizi ve Türk büyüklerimizi rahmetle yad ediyorum. Cumhuriyetimizin 94´üncü kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.

Mustafa GÜRBÜZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yenidoğan Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cd. No 1 Kaymakamlık Binası Kat 3 38280 Talas / KAYSERİ - 0(352) 437 53 02

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.